اپیزود بیست و هشتم – من شوهر فروغ فرخزاد نیستم (1)


زندگی پرویز شاپور – طنزنویس و کارتونیست معاصر- همیشه زیر سایه فروغ فرخزاد بوده. افسانه های زیادی هم درباره زندگی آن ها نوشته و گفته شده است. زندگی پرویز شاپور را در دو قسمت بشنوید.

موسیقی های به کار رفته در این اپیزود با صدای ویگن دردریان است که می توانید از کانال تلگرام پادکست دانلود کنید.

28 – من شوهر فروغ فرخزاد نیستم 1

6 نظر

 • مخلص جناب محمد خان،
  مدتی است که از طریق Spotify افتخار آشنایی با شما را پیدا کردم و پس از گوش کردن به یکی دو تا از پادکست های تان شیفته مطالب و برنامه هایتان شدم … و همانطور که در خانه پرویز شاپور “ ویگن” دایماً درحال پخش است، پیش من برنامه های شما صبح تا شب در حال پخش است. به لطف Spotify اپیزود های شما بدون وقفه یکی پس از دیگری بطور خودکار پخش می‌شود ،
  از نظر بنده، جنابعالی در آخر هر اپیزود جمله درد ناکی را « از گوشه ساکت تر یک آپارتمان » را تکرار میفرمایید که باعث فحا… بنده به روح مسب “مذهب” سیستمی می‌شود. که شعور وجود تان را در رادیو تلویزیون نمیفهمد.
  برایتان آرزوی موفقیت بیشتر و شنیده تر شدن بیشتر تان را دارم.

  • جالب بود. زندگی یک کارتونیست و طنزپرداز از زاویه واقعی و تلخش بررسی شد. بابت زحماتتون از گوشه ساکت تر یک آپارتمان سپاسگزارم

 • همه کم‌وبیش می‌دانیم زندگی زنده‌یاد فروغ فرخزاد با همه‌ی کوتاهی اما پست و بلند و گفته‌های ناگفته و گوشه‌های نادیده‌ی بسیار دارد. دست شما مریزاد که با زبانی چنان که افتد و دانی بر این گوشه‌ها پرتو افکنی می‌کنید و تاریکروشنای آن زاویه‌ها ای بار با چشمی دیگر دیده می‌شود.
  ترانه‌هایی که با صدای ویگن در بین هر بخش از مطلب پخش می‌شد هم انتخاب‌های خوب و اشعار آن مناسب و به شکلی مکمل محتوای همان قسمت بود. اما چه بهتر می‌شد اگر ترانه‌ها را با اجرای اصلی آن پخش می‌کردید تا هم اصالت اثر به شکل اولیه‌ای که در خاطره‌ها هست حفظ می‌شد و هم به لحاظ کیفیت اجرا یادآور حال و هوای سالهای می‌بود که اتفاقات زندگی فروغ در آن رخ‌ می‌داد.
  بهرحال باز به نوبه‌ی خودم از این پژوهش ارزشمند و کار ارزنده‌ی شما تشکر می‌کنم و برایتان آرزوی تندرستی و توان بیشتر برای ادامه‌ی این پادکست دارم.
  با امید به روزهای بهتر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *