اپیزود بیستم: حافظ این خرقه پشمینه بینداز و بدو


بسیاری از طنزپردازان حافظ را بزرگترین طنزپرداز ادبیات فارسی می دانند. زندگی تخیلی حافظ شیرازی را در این اپیزود می شنوید.

20 – حافظ این خرقه پشمینه بینداز و بدو

11 نظر

 • خیلی دوست داشتم این پادکست را برای دوستانم ارسال می کردم ولی حیف که فقط به جنبه ی زمینی بودن باده و شراب و معشوق اشاره شده و بدآموزی دارد. کاش شعر زیر از حافظ هم در پاکست آورده می‌شد تا بلکه برداشت بد و اشتباهی نشود.
  سر فرا گوش من آورد به آواز حزین گفت ای عاشق دیرینه من خوابت هست
  عاشقی را که چنین باده شبگیر دهند کافر عشق بود گر نشود باده پرست
  با کمی سرچ متوجه شدم این پادکست بر اساس مصاحبه آقای شوهانی با ایسنا درست شده و کاش به تمامی جنبه های مصاحبه می پرداخت. و کلام آخر یک شعر از نظامی گنجوی:
  مشو شیرین پرست ار می پرستی
  که نتوان کرد با یک دل دو مستی
  این پادکست می توانست بی نظیر باشد ولی حیف.

  • بد آموزی و خوب اومدی اخوی رضا. میگم نظرت چیه محمد پوررشیدی و بدین حد بزنن. ی هوپیتال ازش بگیرن تا ازین حالت ابهام بیاد بیرون (:

  • با احترام به تمامى همفكران خودم
   آقا رضا خيلى ناراحت شدم كامنت شما را خواندم
   اميدوارم به زودى زود، خيلى خيلى زود، شما و همفكرانتان اين سرزمين را ترك كنيد چون وجودتان در اين سرزمين پاك نه تنها بدآموزى دارد بلكه سوهان روح ما وطن پرستان آزاده است.

 • من تازه پادکست شمارو پیدا کردم اونم از محل عمل شنیع بوق چرخ زدن در کست باکس
  ولی تمام شو از اول دارم گوش میدم خیلی خوبه دمت گرم این قسنت 20 رو 2 بار گوش کردم پشت سر هم عالیه دمت گرم

 • سلام من تازه با پادکست شما آشنا شدم… گمشده تمام سالهای جوانی ما… کاش زودتر از اینها بودین… کاش زودتر پیداتون میکردم… بعضی از اپیزودهاتون را کلمه به کلمه مینویسم… کاش شما معلم مون بودید و داستان حافظ و خیام رو برامون تعریف میکردین… شاید زندگی مون جور دیگه ای میشد… جور دیگه ای میفهمیدیم…
  بهرحال تو دهه چهل زندگی، گوش دادن به خاطرات، داستان ها ، سرگذشت ها و کلی حرف های خوب برای من که مثل یه معجزه بود. انگار منو بردید به دنیای پر از شور نوجوانی و تشنه شدن برای آگاهی و یاد گرفتن. به هر کی که میشناختم معرفیتون میکنم.
  خیلی کارتون درسته . تبریک میگم.

 • چقدر جذاب حافظ و دنیای شعرهای او را به زبان طنز بیان کردید. رسالت طنز گفتن حقایق تلخ با زبان شیرین است و شما در این پادکست بسیار عالی این کار رو انجام دادید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *